+60 88 269 355 office@borneanvandatravel.com
vietejais laiks:

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
+60 88 269 355 office@borneanvandatravel.com
vietejais laiks:

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Par Singapūru

Singapūra ir unikāla pilsētvalsts (tāda pati kā Monako vai Vatikāns), kur dzīvo 5,5 miljoni iedzīvotāju, no kuriem ap 2 miljoniem ir iebraucēji (studenti, baņķieri utt.). Tā ir uzcelta uz 63 salām, tai nav savu dabas resursu, pat dzeramo ūdeni tā pirka no Malaizijas. Izmantojot inovācijas, tā ir spējusi audzēt dārzeņus daudzstāvu siltumnīcās, iegūt dzeramo ūdeni, attīrot jūras ūdeni, izmantot lietus ūdens piltuves Garden by the Bay laistīšanai, pat pārtikas atkritumi tiek izmantoti, lai ražotu elektrību. Moderna un tajā pašā laikā zaļa pilsēta, kur 50% teritorijas ir zaļā zona, meži un parki, to pat sauc par “pilsētu dārzu”. Singapūras Botāniskais dārzs ir iekļauts UNESCO mantojumā, tas arī ir viens no vecākajiem pasaulē (dibināts 1859. gadā). 82 hektāru platībā šeit aug 10 000 dažādu augu sugu, to skaitā lielākā orhideju kolekcija pasaulē – 1200 savvaļas orhideju un 2000 hibrīdorhideju (ieeja dārzā ir bez maskas, biļete jāpērk tikai par orhideju dārza apmeklējumu). Singapūra līdz 2030. gadam grib sasniegt zaļo māju statusu, tas nozīmē, ka visas mājas būs energoekonomiskas un ar zemu oglekļa emisiju.

Neskatoties uz lielo apdzīvotību, Singapūrai ir izdevies pasargāt Bukit Timah parku, tā saglabājot pirmatnējos lietusmežus pašā Singapūras sirdī.

Singapūra ieguva neatkarību no Malaizijas tikai pirms 50 gadiem, un tajā laikā tā bija tuvu pagrimumam – valdīja nabadzība, bezdarbs un rasu nemieri. Singapūra ir savienota ar Malaiziju ar tiltu, kas ved no tuvējā Džohoras štata, un daudzi malajieši katru dienu brauc uz Singapūru strādāt, jo algas šeit ir vairākkārt augstākās nekā Malaizijā.

Tagad Singapūra ir pasaules 4. lielākais finanšu centrs, viena no pasaules top 3 naftas attīrīšanas centriem, Singapūras osta ir 5. lielākā pasaulē, un Pasaules banka ir nosaukusi Singapūru kā vislabāko valsti biznesam. Singapūrā ir arī lielākais miljonāru īpatsvars – katrai sestajai ģimenei Singapūrā ir vismaz 1 miljons dolāru brīvi pieejamos līdzekļos. Šeit draudzīgi sadzīvo dažādas nacionalitātes, tāpēc ir četras oficiālas valsts valodas: tamilu, ķīniešu, angļu un malajiešu. Šo daudzveidību var redzēt arī pilsētas arhitektūrā un ēdienos, jo šeit ir gan Ķīnas kvartāls, gan indiešu un arābu, kā arī britu celtas ēkas, kas ir saglabājušās augstceltņu džungļos.

Vēsturiskais sadzīvo ar moderno, piemēram, Marina Bay Sands, kura izmaksas bija 8 miljardi dolāru, vēl joprojām ir visdārgākais pasaules kūrorts, kura nepārspējamais baseins atrodas 200 m augstumā uz jumta un kas ir iekļauts arī Ginesa rekordu grāmatā. Blakus viesnīcai atrodas slavenie Marina Bay dārzi – vieni no skaistākajiem iekštelpu dārziem pasaulē. 101 hektāru plašo dārzu teritoriju grezno 18 superkoki, kas ir kokiem līdzīgi tērauda veidojumi. To augstums ir no 25 līdz 50 metriem. Starp diviem lielākiem superkokiem ir uzbūvēts gājēju celiņš OCBC Skyway, lai apmeklētāji varētu baudīt panorāmas skatu uz dārziem. Katru vakaru no 19.45 un 20.45 superkoku birzis atdzīvojas ar koordinētu gaismas un mūzikas šovu, kas pazīstams kā Dārza rapsodija (Garden Rhapsody). Izrādei pievienotā mūzika mainās gandrīz katru mēnesi.

Singapūrā ir pasaulē augstākais (165 m) panorāmas rats – Singapore Flyer. Un, protams, Singapūras lidosta, kas jau no 1982. gada ir atzīta par Āzijas labāko lidostu (jau 36 gadus pēc kārtas), sagaidīs un pavadīs jūs ar orhideju dārziem, baseinu un ūdenskritumu.

Merlions – Singapūras simbols, mītisks dzīvnieks ar lauvas galvu un zivs ķermeni. Šo statuju var apskatīt One Fullerton, kas atrodas Singapūras biznesa centra rajonā. Statujas augstums ir 8,6 metri, tā ir 70 tonnu smaga. Merlionam no mutes šļācas ūdens. Leģenda vēsta par malajiešu princi Sanu Nilu Utamu, kurš kuģoja pāri jūrām, līdz atklāja zvejas salu ar nosaukumu Temaseka (zivju pilsēta). Tur princis tikās ar majestātisku radību lauvu, kas lika viņam nosaukt salu par Singapūru – Lauvas pilsētu, kaut gan Singapūrā lauvu nekad nav bijis, tikai tīģeri. Bet kur radās zivs aste? To 1964. gadā mākslinieks Freizers Brunners izdomāja kā Singapūras Tūrisma pārvaldes emblēmu, kas simbolizē valsts vienkāršo sākumu – zvejnieku ciematu.

Putnu parks ir viens no lielākajiem pasaulē un lielākais Āzijā. Tie ir 20 hektāri brīnišķīga dārza, lai putni justos pēc iespējas labāk.

Singapūra zoodārzs ir viena no manām iemīļotākajām vietām Singapūrā ne tikai tāpēc, ka šeit var apskatīt 2000 sugu dažādu zvēru, bet arī tāpēc, ka dzīvniekiem ir radīti lieliski apstākļi un sniegta vislabākā aprūpe. Tas ir izveidots kā dārzs ar brīnišķīgām orhidejām un kokiem. Ir padomāts par visu: ir bērnu stūrītis rotaļām un ūdens izklaidēm, tāpēc paņemiet līdzi peldkostīmu vai maiņas apģērbu, iegriezieties lieliskajās kafejnīcās un izmantojiet vilcieniņu, lai nav tik nogurdinoši staigāt lielajā karstumā pa 40 hektāru platību. Šeit pat var redzēt pingvīnus un polārlāčus, kuriem ir radīta ziema uz ekvatora. Nakts safari ir Singapūras zoodārzs tumsā. Tas tika izveidots tiem, kas vēlas redzēt dzīvniekus naktī vai nepagūst apmeklēt zoodārzu pa dienu. Apburošais parks naktī ar nelielu izgaismojumu atstāj neaizmirstamus iespaidus.

Sentosa sala – šeit var nokļūt dažādi: gan ar taksometru, gan ar speciālu Sentosa ekspresi no tirdzniecības centra Vivo City (līdz molam var nokļūt ar taksometru vai MRT, braucot līdz stacijai Harbourfront), vai ar kabeļvilcieniņu, bet tas būs visdārgāk – 29 Singapūras dolāri.

Šeit var lieliski pavadīt dienu peldoties, izklaidējoties Universal Studio vai apskatot brīnišķīgo zemūdens pasauli Sea Aquarium, kurā dzīvo 800 dažādu jūras iemītnieku. Iespējams arī peldēt ar delfīniem.

Orchard Road – centrālā iela pilsētā, kur atrodas visi tirdzniecības centri, izklaides un lielākā daļa apskates objektu.

Pilsēta ir ideāli tīra, jo tiek ievēroti likumi, tā ir Āzijas visnekorumpētākā valsts (5. pasaulē), un par ūdens nenolaišanu tualetē draud kriminālatbildība. Lai nemētātos košļājamās gumijas, šeit tās netirgo. Lai netirgotu narkotikas, ir ieviests nāves sods, tāpēc Singapūra ir nāves sodu izpildes līdere. Arī gaiss ir tīrs, jo, lai nopirktu mašīnu, ir jāiegādājas speciāla atļauja, kas maksā 1,5 reizes dārgāk nekā mašīnas vērtība.

Šo brīnišķīgo valsti vada premjerministrs, kura gada alga ir 1,7 miljoni dolāru, kas ir četras reizes vairāk, nekā saņem ASV prezidents.

Singapūrai tikai viens mīnuss – tā ir viena no dārgākajām valstīm pasaulē (2016. gadā atzīta par visdārgāko).

 

SVARĪGA INFORMĀCIJA CEĻOTĀJIEM

Aizliegts ievest:

1.Visa veida tabakas izstrādājumus, to skaitā elektroniskās cigaretes, šišas, tabaku (pat par atvērtu cigarešu paciņu muita var uzlikt lielu naudas sodu).

  1. Košļājamās gumijas, izņēmums ir veselībai nepieciešamās.
  2. Jebkāda veida ieročus, pirotehniku, spridzekļus.
  3. Jebkāda veida narkotiskās vielas.

 

PĀRKĀPUMS

SODS

1. Košļājamo gumiju imports un tirdzniecība

10 000 SGD un cietumsods līdz 1 gadam

2. Braukšana pie stūres reibumā

5000 SGD un cietumsods līdz 6 mēnešiem

3. Smēķēšana aizliegtās vietās – ir aizliegts smēķēt praktiski visur, ir atļauts vismaz 5 m no publiskas vietas (piem., autobusa pieturas)

1000 SGD un cietumsods līdz 3 mēnešiem

4. Alkohola lietošana publiskās un kontrolētās vietās (Mazajā Indijā un Geyond). No pl. 22.30 līdz 7.00 veikalos alkoholu promnešanai nepārdod

1000 SGD un cietumsods līdz 3 mēnešiem

5. Mēslošana

2000 SGD un cietumsods līdz 3 mēnešiem

6. Ielu šķērsošana neatļautās vietās – vairāk par 50 m no speciāli paredzētas vietas šķērsot ielu ir aizliegts

No 20 līdz 1000 SGD un cietumsods līdz 3 mēnešiem

7. Kāda cilvēka neaizsargāta privāta Wi-Fi lietošana

10 000 SGD un cietumsods līdz 3 gadiem

8. Ēšana vai dzeršana MRT (Mass rapid transit – sabiedriskā transporta sistēma). Par konfektes apēšanu sievietei reiz uzlika sodu 30 SGD

Līdz 500 SGD

9. Baložu barošana, jo tās ir lidojošas žurkas, kas ar izkārnījumiem izplata slimības

Līdz 500 SGD

 

Ievest drīkst noteiktu daudzumu alkoholisko dzērienu:

 

OPCIJA

STIPRIE DZĒRIENI

VĪNS

ALUS

A

1 litrs

1 litrs

1 litrs

B

2 litri

1 litrs

C

1 litrs

2 litri

Kādām precēm vajag atļauju, lai tās ievestu Singapūrā:

– dzīvnieki un augi;

– gaļa un gaļas produkti;

– zivis un zivju produkti.